Založ si blog

„Pán” prezident Andrej Kiska ako človek s pochybnou minulosťou?

O proamerickej orientácii pána Kisku niet pochýb. Odkedy je v úrade prezidenta Slovenskej republiky je viac a viac zrejmé, že sa správa ako americký agent a slniečkár zároveň. Netreba hneď v úvode rozpisovať podrobnosti, každý kto chce, môže odsledovať kroky a úsilie nášho “pána” prezidenta. Žijeme predsa v demokratickej a transparentnej dobe.

No aký je pán Kiska v skutočnosti človek?? A kto má právo posudzovať, aký v skutočnosti je, koho záujmy háji, koho chráni??

Odpoveď je veľmii jednoduchá – o každom z nás, o tom akí sme, vypovedajú predsa naše skutky. Naše činy, naše slová, naše myslenie, ale i to, v akom prostredí sme vyrástli.

Samozrejme ak máme byť rýdzo objektívni, tak platia neúprosne a neúplatne múdre slová našich predkov: “Aký si človeče! A nie aký si bol!”

Ako teda ohodnotiť nášho pána prezidenta??

Aj v škole pri písomnej úlohe sa hodnotí objektívne jej zvládnutie. Na vysvedčení sa potom objektívne hodnotí súhrn všetkých známok z daného predmetu. Môžeme dostať kľudne aj päťku za odpoveď, ak nie sme práve pripravení lebo sme naozaj nemohli, alebo sme lajdačili. Ale i tak môžeme mať v konečnom účtovaní na vysvedčení napríklad dvojku, pretože sme síce raz či dva zaváhali, no inak celý rok tvrdo a poctivo pracovali.

Pristúpme teda k nášmu pánovi prezidentovi z pohľadu dostupných informácií a faktov:

 • pán Kiska vyrastal v komunisticky ostro vyhradenej rodine, v ktorej jeho otec ako člen ONV okrem iného potieral náboženské prejavy v regióne
 • z pána Kisku sa stal nakoniec silno „veriaci“ človek, ktorý vie o Bohu až tak veľa, že upustil od tradičného kresťanského zamerania a prešiel k scienológii, ktorá je zmesou biznisu, politiky a kupčenia s Bohom za účelom získania ďalších nemalých finančných benefitov. Z povahy veci samej táto skupina “veriacich” združuje zbohatlíkov po celom svete, ktorí k svojim miliónom a miliardám neprišli poctivo a tak sa síce snažia o charitu, no klamú, vykorisťujú a okrádajú aj naďalej, inak by ich majetky začali stagnovať a nakoniec by spľasli…
 • tesne po páde režimu ho vytúžená sloboda v Československu natoľko zaujala, že zdrhol do ameriky, pretože Slovensko sa mu zdalo zrejme primalé na naplnenie svojích biznismenských ambícií – pán Kiska totiž už v madosti sníval po luxuse, bohatstve, popularite, čo nakoniec má aj v krvi svojej narcistickej povahy – kto nebol ani na jednej z jeho prednášok, možno nepochopí, o čom tu je reč…
 • v amerike rýchlo zistil, že na živobytie musí tvrdo makať, tak sa čoskoro vrátil na Slovensko a “šťastnými náhodami” vhupol do biznisu so zlatom a diamantami. Kým vagón uhlia je veľký ako dom, kurfík zlata je spratný a desiatky i stovky krát hodnotnejší.  Na zlate a hlavne diamantoch sa dalo v tých časoch rýchlo zbohatnúť, pokiaľ ste mali dobré kontakty vo veksláckom prostredí doma a v zahraničí a obklopili ste sa tými “správnami” ľuďmi…
 • zarobiť stotisíc či milión bolo síce pekné, ale na vysoké ambície pána Kisku strašne málo…a tak inšpirovaný západom vhupol do biznisu oveľa velkolepejšieho – k svojim splátkovým spoločnostiam. Tu sa však striedal biznis dvojakého druhu – ten poctivý s tým menej poctivým…
 • existujú súdne rozhodnutia, kde činnosť pána Kisku v jeho splátkových spoločnostiach bola verdiktom týchto súdov označená ako úžera…
 • existujú stovky a tisíce prípadov, kedy zákazníci jeho splátkových firiem v konečnom dôsledku zaplatili dvoj i trojnásobok pôvodnej ceny za nakúpený tovar, pretože pri špatnej splátkovej politike a disciplíne doplatili na úrokoch z omeškania…
 • existujú stovky exekúcií jeho zákazníkov, kde boli ľuďom zabavené autá, pozemky, dvory, záhrady, byty ale aj domy!! Existuje dokonca viac ako 40 rodín, ktoré boli doslova zo dňa na deň na ulici, pretože dotyčný pán skúpil bytovky, v ktorých bývali a tieto dal zakrátko vyprázdniť…
 • zdalo by sa, že takéhoto človeka ťaží svedomie a tak chcel svoje skutky aspoň čiastočne odčiniť v Dobrom anjelovi. To sa mu aj podarilo, resp. zas sa mu podarilo obalamutiť ľudí. Prečo?? Pretože tento projekt je jednou veľkou práčkou… 
 • súčasné jeho majetky, ako sám pán Kiska o sebe rád tvrdí, sú rádovo v stámiliónoch korún. O tom, že vlastní svojho času najluxusnejšie auto od značky mercedes či súkromné lietadlo a mnoho iného vedia skoro všetci, pretože sa o svojom finančnom úspechu rád chválil na svojich prednáškach…  
 • ak by pán Kiska svoje milióny zarobil poctivo, nebál by sa pomáhať skutočne a statočne – veľkoryso s veľkou dávkou empatie a milosrdenstva. Kde však sú sanatóriá, liečebné domy a ústavy, kde sú špeciálne domy pre dôchodcov, kde by dôchodcovia nielen dôstojne žili, ale aj tvorili a tešili sa z jesene svojho života?? Kde sú príspevky do oblasti vedy, medicíny, vzdelávania, kde sú súkromné nemocnice a školy? Kde vidieť ozaj úprimnú snahu pomôcť spoločnosti z pozície mimoriadne zámožného človeka a pomôcť krajine z pozície skutočného biznismena a človeka vysoko morálnych kvalít?? Nikde, pretože i pán Kiska sa zaradil do radu tých multimilionárov, ktorí si myslia, že budú žiť na zemi aspoň tisíc rokov…
 • toto ako i všetko skutočne pravé, veľkorysé a dobročinné úsilie pánovi Kiskovi chýba a preto nešťastne zakopol na poste prezidenta, mysliac si, že tým nasýti svoje ego, bažiace po moci a sláve!

A v súčasnosti si tento pán kopí jednu chybu za druhou. Zapredáva seba i túto krajinu, doslova ako politická i morálna prostitútka.

Vo voľbách bojoval nečestne a svoju kampaň niekoľkonásobne predražil. Doteraz za toto nezaplatil pokutu, ktorá mu z toho zákonne vyplýva.

Kde sú jeho sľuby, ktoré nasľuboval?? Kde sú znaky, že je prezidentom všetkých občanov??

Kde sú odvolaní sudcovia, ktorých prisľúbil po zavŕšení 65 roku života vymeniť??

Kde je jeho súdnosť, keď zapredal Slovensko a vydobil, aby na našom území bola vybudovaná základňa NATO??

Kde je jeho súdnosť, keď podporuje fašistického prezidenta z východu či zbrojársko korupčného magnáta z juhu?? Alebo je už tak zaslepený megalomanstvom biznisu, že sa chce stretávať len s oligarchami toho najväčšieho kalibru?? Či nebodaj ich pozná zo svojich scientologických seansíí po svete??

Aký je to človek, keď na jednej strane daruje svoj plat – nie však so súcitu, ale kvôli imidžu – a na strane druhej ponúka značku svojho mena na reklamu a iné benefity??

Dalo by sa ešte ešte pokračovať napr. i z pozície očitých svedectiev ešte z čias “vysoko korektnej podnikateľskiej činnosti” tohto pána, ale je už asi zbytočné čokoľvek k tomuto dodávať.

Isteže, má na svojom konte aj pár lepších rozhodnutí, ale povedzme si úprimne – pre našu budúcnosť majú váhu a zmysel len tie rozhodnutia, ktoré budú ku cti nám všetkým, ku cti našim predkom i našim potomkom!

Každý má šancu na zmenu, každý má šancu na nápravu nech by zakopol akokoľvek. No zatiaľ nič nesvedčí o tom, že by sa tento človek dal na pokácnie a začal ľudu tejto ťažko skúšanej krajiny aj skutočne pomáhať.

Žiaľ, ak bude “pán” Kiska takto pokračovať, história nebude o ňom písať ako o Štúrovi, Hviezdoslavovi či Štefánikovi, ale bude zaradený v šiku zástupov tých, čo svoje národné hodnoty zapredali len pre vlastné benefity a blaho.

Úctu si zaslúži len pozícia, teda prezidentský úrad, ktorý zastáva a to čisto principiálne. To ostatné zatiaľ smrdí odporom, nechuťou a prehnitým egom. Ale ako sa vraví, “Aj motyka môže raz vystreliť!”

Pán Kiska zatiaľ nemá morálne právo očakávať od zdravo zmýšľajúceho občana, aby bol oslovovaný PÁN Prezident…

 

 

MIMORIADNA správa! Porošenko povolal zálohy!

03.12.2018

MIMORIADNA správa! Porošenko povolal zálohy! Úmyselne eskaluje napätie, aby mohol presadiť predĺženie výnimočného stavu! Na Ukraine, v regiónoch, kde bolo vyhlásenné stanné právo, boli viac »

Židia zavraždili Ježiša, versus Dankove nálepkovanie antisemitizmom!

02.12.2018

Motto: "Zlo na Zemi sa vždy manifestuje a prejavuje skrze ľudí, ktorí sa s týmto zlom stotožnili a stali sa jeho vykonávateľmi! Aby zlo na Zemi malo reálnu, skutočnú moc, zachytí sa vždy v viac »

MIMORIADNA SPRÁVA! Nová hrozba na Slovensku!

27.06.2018

Pokiaľ jedno nebezpečenstvo má byť vystriedané iným, nejedná sa o vývoj, pretože vývoj špatným smerom nieje vývoj, ale degenerácia! Ako sa ukazuje v poslednom čase na Slovensku, a najmä viac »

triblavina,kamion,dialnica D1

Súvislá diaľnica do Košíc bude skôr cez Maďarsko ako cez Slovensko

11.12.2018 21:23

Bratislava a Košice budú prepojené súvislou diaľnicou minimálne o päť rokov skôr cez územie Maďarska než cez Slovensko.

štrasburg, streľba

Na vianočných trhoch v Štrasburgu sa strieľalo, hlásia obete

11.12.2018 21:17, aktualizované: 23:48

Šlo o teroristický útok, pri ktorom zahynuli najmenej dvaja ľudia, ale niektoré zdroje hovoria až o štyroch mŕtvych.

francúzsko, žlté vesty

Egyptská vláda údajne zakázala predaj žltých viest v obavách z demonštrácií

11.12.2018 20:27

Zakázané predávať žlté vesty majú obchodníci jednotlivcom, nie firmám.

donald trump

USA zaradili Pakistan na zoznam krajín porušujúcich náboženské slobody

11.12.2018 19:32

Presun na čiernu listinu umožňuje, aby USA na Pakistan uvalili sankcie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 88
Celková čítanosť: 525321x
Priemerná čítanosť článkov: 5970x

Autor blogu

Kategórie