Založ si blog

Z otázok a odpovedí 3: „Život ohrozujúca hladovka na znak odporu systému! Vlastenec Jozef Klányi protestuje proti politickému zlu na Slovensku! „

Kam až to musí zájsť, aby Slovensko bolo konečne slobodné?

Mimoriadne udalosti na prahu prítomnosti! Každý to cíti a vníma, tú nesmiernu polaritu sveta, ktorá za posledné mesiace tak výrazne zosilnela. Revolučné nálady zaplavujú už i civilizovanú Európu a tento „trend doby“ sa začína bezprostredne týkať aj nás, ľudí a obyvateľov tohoto malého národa, ešte donedávna žijúceho v tupom opojení zmyslov, z hľadiska vedomého vnímania súvislostí nášho každodeného života.

Na „programe dňa“ je ďalšie pokračovanie z cyklu „otázok a odpovedí“. Tentoraz sa téma dotkne bezprostredných udalostí okolo počinu človeka, ktorý sa dosť radikálne rozhodol dať „systému“ najavo, že zo životmi Slovákov a s budúcnosťou Slovenska sa súčasní politickí lokajovia oligarchov už nebudú môcť dlhšie zahrávať!

Je priam neuveriteľné, kam až toto všetko bude musieť zájsť, aby došlo k obnove systému do podoby, aká tu ešte nikdy nebola – vytvorenie právneho štátu, na dokonale pevných základoch, ukotvených v skutočnom pochopení zmyslu našej existencie…

Do slušnej a vecnej debaty sa môže zapojiť každý čitateľ a to v rámci názorovej inšpirácie, nie urážok…

Otázka – podnet: Prečítala som s porozumením, čo ste napísali. Áno, máte pravdu v tom, že by o počine Jozefa Klányiho a jeho úmysle malo vedieť čo najviac ľudí. Som tiež rada, že Vám to nieje ľahostajné a hľadáte cestu na dialóg. Už to je znak záujmu…Chcete pomôcť? Tak hľadajme spoločne riešenie a predobvšetkým diskutujme.“

Odpoveď: Ďakujem Vám za odpoveď! Je evidentné, že národné sily a aktivity jednotlivcov a skupín sú na Slovensku neuveriteľne rozdrobené. Takto sme skôr na hanbu, lebo skutoční národovci sa spájajú na PRVOM mieste! U nás to však vyzerá tak, že každý si robí čo chce, že každý má najsprávnejšie riešenie, aby sa dielo podarilo. Pri tomto úsilí sa ale zabúda ne jednu „drobnosť“ – bez spojenia našich síl, bez jasného SPOLOČNÉHO programu CIEĽ nikdy nedosiahneme!

Začnime hladovať všetci a oligarchia sveta sa nám bude smiať, ako sme im vyčistili cestu, lebo konečne budú mať čistý vzduch! Treba robiť také kroky, takú osvetu a také činy, ktoré, ak by sme robili všetci do jedného, by prevalcovali tento systém!

Preto ak by sme všetci hladovali napríklad, tak úplne pochováme svoje úsilie a ešte viac uvoľníme cestu strane zla. Ak by chcel dokončiť svoje rozhodnutie /dielo hladovky/ p. Jozef, skončí sa to tragicky, Treba robiť také činy a skutky, ktoré má zmysel aj dokončiť

Bude musieť nakoniec cúvnuť a tým dosť výrazne sprofanuje svoje úsilie.

Mocní to potom berú ako „populistické vyhrážky“ jednotlivcov, ktorí ich nemôžu reálne ohroziť…

U p. Jozefa obdivujem okrem vysokej odbornosti i jeho odvahu. Nad čím sa ale treba zamyslieť, je rozhodne koordinácia krokov s ostatnými snahami podobne zmýšľajúcich.

Žijeme v dobe komunikačného babylonu, kde sa už ani len dvaja ľudia nedokážu dohodnúť /manželia, priatelia, spolupracovníci, súrodenci rodina atď../, pretože nikdy nemôžeme vidieť veci rovnako, vo všetkých odtieňoch života. Lenže chybu robíme v tom, že ičloveka s iným názorom v jednej veci ihneď zavrhneme pre ďalšiu spoluprácu. Len preto, že niektoré ďalšie veci vidí trošku inak.

Pozrite, na Slovensku je v súčasnosti viac ako 30 výraznejších „vlasteneckých“ skupín, alebo jednotlivcov, vrátane jednej politickej strany.

Každá však kope za seba, mysliac si, že dosiahne svoj vysnený cieľ. Opak je však pravdou a preto ho ani nikdy nedosiahne!

Odpoveď je jednoduchá.

Nikdy nebudeme na Zemi dokonalými, nikdy nenájdeme na Zemi človeka, ktorý bude absolútne stotožnený s mojím videním sveta. Ale nájdeme vo svojom okolí, meste a národe určite obrovské množstvo ľudí, s ktorými sa stotožníme v niektorých základných veciach. V témach a bodoch, ktoré treba uskutočniť, aby ku skutočnému ozdraveniu spoločnosti aj došlo.

Vo veci súčasného špatného stavu na Slovensku by stačilo všetkým národovcom, patriotom, vlastencom, „Slovanistom“, aby sa zjednotili aspoň  v 4 základných bodoch, ktoré treba bezodkladne v našom štáte urobiť:

Vystúpenie z Nato, vystúpenie z EU, vyhnať tretí sektor a vymeniť politickú „elitu“ súčasnosti za schopných ľudí, k čomu treba v rámci Slovenska tým skutočných odborníkov v počte 15-20.000 ľudí, aby bolo v tomto zmysle pokryté celé Slovensko.

Plne kvalifikovaných, fundovaných odborníkov na jednej strane a morálne schopných a bezúhonných ľudí na strane druhej.

K tomuto úsiliu a k týmto oprávneným snahám treba vypracovať pevný plán a to bezodkladne!

Treba ešte ale dodať, že táto obroda spoločnosti musí byť zakotvená na hlbokých mravných i morálnych základoch a na skutočných princípoch Života ako takého.

Je viac ako pravdepodobné, že na týchto bodoch sa v súčasnosti dokážu zjednotiť takmer všetci vlastenci.

V takomto spojení by sa potom nemohlo stať, že pri individuálnom pokuse niečo zmeniť, stačia ôsmi policajti, aby snahu úplne prekazili a dokoca boli títo ešte aj vyškolení, ako majú postupovať v prípade takýcho, z ich pohľadu „poblúdených lastovičiek“.

Skrátka a jasne – strieľať naslepo nemá význam! Na chybách sa treba poučiť a začať myslieť v širokých súvislostiach.

Potom bude možné niečo zmeniť aj na malom Slovensku…

 

Poznámka: Jozef Klányi je zakladateľom Občianskeho tribunálu na Slovensku. http://obcianskytribunal.sk/

 

Mimoriadne naliehavý odkaz Slovákom od JUDr. Štefana Harabina! „Nemáme ďaleko k anarchii a k občianskej vojne! „

20.02.2018

Hra s ohňom tých najvyšších politických špičiek na Slovensku sa schyľuje k tragédii! Slovenskom v týchto dňoch rezonuje správa, o nerešpektovaní súdneho rozhodnutia vysokým policajným viac »

Neuveriteľné gesto veľkého štátnika – M. Zeman dal najavo svoju podporu snahám o morálne i mravné pozdvihnutie spoločnosti!

29.01.2018

Kiska - HANBI SA! Pán Miloš Zeman učinil priam geniálny krok rodiaceho sa veľkého štátnika, keď ako svoj úprimný prejav vďaky verejne a nahlas pred všetkými vyhlásil: "Toto milí moji, je viac »

Dosiaľ skrytý význam Slovenskej hymny! Slovenská hymna a jej duchovné posolstvo!

25.01.2018

Tak mnohý Slovák ani netuší, aký hlboký význam má naša národná Hymna. Okrem jej melodického a slovného prejavu, sú v texte Slovenskej hymny pre väčšinu Slovákov dosiaľ skryté obsahové viac »

kurča, hydina, kura, mäso

Hydinárov tlačia reťazce do nízkych cien, hovoria o katastrofe

23.02.2018 11:29

Situácia na trhu s hydinovým mäsom je na Slovensku katastrofálna a dlhodobo neudržateľná, tvrdia slovenskí hydinári.

Peniaze, euro

Nemecko malo vlani rekordný rozpočtový prebytok 36 miliárd eur

23.02.2018 11:07

K nemeckému rozpočtovému prebytku prispela rekordne nízka nezamestnanosť a nízke úrokové sadzby.

Británia, brexit, odporcovia,

Británia chce od EÚ viac času

23.02.2018 11:00

EÚ navrhla, aby prechodné obdobie trvalo od dátumu brexitu - teda od konca marca budúceho roka - do konca roku 2020, čiže necelé dva roky.

SR, 84. schôdza, vláda, zasadnutie, Robert Kaliňák

Kaliňák, Drucker a Kažimír boli na Kube, chcú s ňou vo veľkom spolupracovať

23.02.2018 10:54

Slovensko chce s Kubou spolupracovať v oblasti reformy verejnej správy, fiškálnej a daňovej politiky alebo zdravotníctva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 74
Celková čítanosť: 452220x
Priemerná čítanosť článkov: 6111x

Autor blogu

Kategórie