Založ si blog

Začal sa na Slovensku boj Dobra so zlom?

Prišla mi takáto otázka: „Ja som za zákaz potratov, pokiaľ tehotenstvo bezprostredne neohrozuje matku dieťaťa, pretože je to maximálne nehumánne, neoprávnenou interupciou zničiť rodiaci sa život! Prečo má tak veľa ľudí na Slovensku v tomto smere tak rozdielne názory?“

Odpoveď: Každý človek má zodpovednosť a tak isto by si mal zachovať i ľudskú dôstojnosť. Pred sebou samým, pred rodinou, pred spoločenským zriadením a samozrejme pred Bohom.

V tomto kontexte NEEXISTUJE nejaká „ich vec“, pretože sú nejaké pravidlá, vďaka ktorým žijeme a dýchame a tieto pravidlá zasahujú i do takých dejov, ako je narodenie, či nenarodenie človeka.

Pre hlboko zakorenenú nevedomosť ľudí v týchto veciach, sú potom také názory, aké sú.

Žiaľ, každý jeden, i VY, sa musíte začať vzdelávať, lebo sme primitívne zaostalí v otázkach morálky a duchovných súvislostí života.

Človek by sa mal už konečne zbaviť mylnej predstavy, že si môže robiť čo chce. Človek má práva len vtedy, ak si plní svoje povinnosti. To platí nielen pre pozemské, ale i pre duševné a duchovné aspekty života.

V oblasti morálky a skutočného pochopenia zmyslu života sme ako národ mimoriadne zaostalý.

Školstvo neplní svoju úlohu, pretože všetko jeho snaženie vedie človeka iba k čo najvyššiemu naplneniu konzumného spôsobu života!

Ak zlyháva človek ako taký, zlyháva politická elita, zlyhávajú zákony a vtedy nastupuje anarchia. V súčasnosti prežívame anarchiu hodnôt.

Je nevyhnutné, aby sme sa ako národ začali vzdelávať okrem rozumových znalostí aj duševne, teda v rovine skutočnej morálky, skutočnej viery a v skutočné duchovné súvislosti života.

Našou najvnútornejšou podstatou je predsa ľudský duch, vo svojich duševných telách, na Zemi zahalených do pozemského, teda fyzického tela. Je to tak preto, lebo takto sú nastavené skutočné duchovné zákonitosti všetkého života vo vesmíre a v celom Stvorení.

A tu by sme mali aj začať – v poznávaní, chápaní a aplikovaní skutočných duchovných zákonitostí života, ktorých najspodnejšími „výbežkami“ sú naše pozemské, fyzikálne zákonitosti.

Musíme si preto uvedomiť, že človek, ako duchovný tvor, si iba s fyzikou hmoty nevystačí, preto je nevyhnutne potrebné, aby sa Slovenský národ v tejto životne dôležitej veci začal v masívnej forme vzdelávať, inak ako národ zahynieme! A toto nieje žart!

Ak sa nedovzdeláme v otázkach, kým skutočne sme, budeme len tápať a v tejto anarchii názorov môžeme dokonca i ako ľudstvo vyhynúť, ak sa skutočne nespamätáme!

Interrupcia je zabitie, vraždou rodiaceho sa života. Ak by ľudia všeobecne poznali súvislosti celého deja pri narodení, teda od počatia až po samotné narodenie, ak by toto ľudia vo svojich skrytých súvislostiach ovládali ako matematiku, nikdy by si nedovolili, čo i len zahrávať sa s myšlienkou na potrat!

Beda takému národu, kde zostanú ignorované tie najzákladnejšie súvislosti života!

Iba taká spoločnosť má nádej a aj nárok na zdravý rozvoj a rozkvet, ktorá si vie celoplošne zodpovedať v jasnom stanovisku na najzákladnejšiu otázku svojej existencie:

„Čo je PRAVÝM zmyslom nášho života?“

Celý štát, celá krajina, všetky dielčie piliere štátu, všetka zákonodárna moc a všetko štátotvorné usporiadanie musí byť nevyhnutne postavené na tomto hlavnom PILIERE ŽIVOTA – na jasnej definícii toho, aký je hlavný zmysel toho, prečo sme tu a aký to má všetko zmysel!

Od tohoto sa odvíjajú ďalšie základné otázky súvisiace s našou existenciou a pokiaľ v tomto nebudeme mať jasno, všetky naše ľudské snaženia, aj na úrovni štátnosti, budú len nedokonalé experimenty, skôr či neskôr vedúce len k ďalšiemu chaosu s inou tvárou, než bol ten posledný chaos a systém.

Je pred nami ohromná doba zmien a onedlho, keď to všetko prehrmí, sa v určitej bázni pousmejeme nad tým, ako sme mohli dopustiť, že sme žili tak plytký a prázdny život…

V každom prípade však, žijeme v dobe, v ktorej sa začína Boj Dobra so zlom a to nielen na Slovensku! Preto to ani nebude ľahká cesta, lebo najskôr budeme musieť každý jeden, vykoreniť toto zlo v nás samých a keď toto dokážeme, priestor, ktorý v nás vypĺňalo toto naše doterajšie individuálne zlo, bude nahradené skutočným Poznaním a pochopením všetkých súvislostí života. Staneme sa vediacimi a až potom budeme vedieť, ako správne žiť!

Onedlho sa doslova „vynoria“ po celej našej krajine učitelia, duchovne mimoriadne silne vyzbrojení jedninci, ktorí budú učiť, viesť a vychovávať národ novému poznaniu Pravdy, tej Pravdy, ktorá bola na Zem od Boha prinesená a ktorá bola do dnešných dní ľudstvom nevypočutá a doslova zašlapávaná!

Budú zvestovať a učiť o Pravde Božej, sila ktorej je tou jedinou Silou, ktorá umožní, aby sme sa posunuli ako ľudstvo vo vývoji o veľký kus dopredu!

Preto ešte raz, majme oči bystré a otvorené, načúvajme čisto a skúmajme všetko v citovom naladení, svedomie nám potom jasne napovie, odkiaľ na nás prúdi závan čistej a sviežej Pravdy! Lebo duchovný chlieb občerstvuje, ale Pravda oživuje!

Ešte celkom na záver – veľkí dejatelia minulosti to vystihli celkom presne, čo má byť oddnes našou prvoradou úlohou a našim každodenným snažením:

L.N. Tolstoj: „Každý chce napraviť ľudstvo, ale nikoho nenapadne, že by mal začať u seba!“

Milan Rastislav Štefánik: „Nech každý z nás je dnes lepší, ako bol včera a vlasť naša bude veľká a slávna!“

Ľudovít Štúr: „My chytili sme sa do služby Ducha a preto prejsť musíme cestu života tŕnistú!“

Slováci, vlastenci, všetci dobrí ľudia národa s čistejším srdcom a ako tak zdravým úsudkom, nečakajte už na nič a začnite konať v zmysle slov:

„Modli sa a pracuj, pracuj na sebe samom!“

Je najvyší čas k náprave a očiste seba samých, nesmie byť už premeškaná ani minúta, ak chceme z tohoto veľkého očistného diania, ktoré je pred nami, vyjsť ako noví ľudia, použiteľní pre ďalšiu výstavbu zdravého a Bohom zasľúbeného života Pokoja a Mieru na Zemi!

 

 

Nech rozprávajú iní: „VAROVANIE PRE VLASTENCOV! „

16.04.2019

NECH ROZPRÁVAJÚ INÍ!: Jony7340 Pani Harabina spinit nemusite on na vas nekyda, Na Harabina spini ko len moze, nehovorim ze je sväty ale pre Slovensko by bol ovela lepsim prez. ako Kiska, Gasparovic viac »

Vladimír Mečiar sa vyjadril o M. Kotlebovi dňa 13. 03. 2019 na Slobodnom vysielači nasledovne:

18.03.2019

"Samozrejme, že v zákulisných politických kuloároch pred voľbou na Ústavných sudcov sa hovorilo, že nejaká dohoda medzi Smerom a Kotlebom prebehla, no neviem o nej, vychádzam len z toho, čo viac »

Prečo Kotleba uzavrel tajnú dohodu so SMEROM a prečo to tají aj pred úzkym vedením predsedníctva strany? /analýza stavu na pokračovanie/

17.03.2019

Kotleba je to najhoršie „vlastenecké“ zlo, aké sa mohlo na Slovensku zakoreniť! Je to človek tak falošný a neúprimný, že pre dosiahnutie svojich, dnes už zjavne zvrhlých egoistických viac »

plot, slovinsko

Slovinsko stavia bariéru, chce zastaviť migrantov

22.08.2019 17:49

Na svojej južnej hranici s Chorvátskom začalo Slovinsko s výstavbou ďalšieho úseku plotu.

zakopané, jaskyňa, záchranííri

Počasie komplikuje záchranu jaskyniarov

22.08.2019 17:35

Záchranári sa v poľských Tatrách od soboty snažia dostať k dvom speleológom, ktorí uviazli vo Veľkej snežnej jaskyni.

baňa, baník, baníci

Renta pre baníkov od 200 eur. Poslanci ju navrhujú po útlme baní

22.08.2019 16:33

Baníci, ktorým skončí pre útlmový vládny program pracovný pomer, by mohli od štátu získať kompenzačná platby.

Monika Jankovská

Razia u štátnej tajomníčky Jankovskej, zaistili jej telefón

22.08.2019 16:31, aktualizované: 18:15

Štátna tajomníčka odovzdala polícii svoj telefón a je plne súčinná s orgánmi činnými v trestnom konaní.