Založ si blog

Slovensko sa môže zmeniť až vtedy, ak sa ľudia umravnia, upokoja a budú tvrdo makať predovšetkým na sebe samých!

Bieda Slovákov je priam tragická! Nie však materiálna bieda, ale bieda morálna i duchovná!

Ak sa objaví článok, plný senzácií a politických prešľapov „vrchnosti“, ľudia húfne „klikajú“, zdieľajú a čítajú! Diskutujú ako zmyslov zbavení a vtedy aspoň na chvíľu cítia, že sú ešte „nažive“!

Ale ak sa objaví článok, ktorý ich má naviesť k väčšej zodpovednosti za seba samých, k väčšej uvedomelosti v otázkach skutočného zmyslu života, potom len nastúpi to povestné „hrobové ticho“!

Koho zaujíma nejaké umravnenie sa, zlepšenie povahových čŕt v sebe samých, zvýšenie úrovne vzdelania i zracionálnenie myslenia? Koho takéto „mravoučné taľafatky“ ešte zaujímajú?

A predsa inej cesty k pozdvihnutiu národa niet!

Tento úpadok doby je tak zjavný!!

„Došlo to tak ďaleko len preto, lebo zo Slovákov, z väčšiny národa, sa stali mentálne zaostalé ovce“!

Či sa to páči niekomu alebo nie, realita jasne potvrdzuje túto nahlas vyslovenú skutočnosť! Pretože logika veci nepustí – ak by bolo na Slovensku viac vzdelaných ľudí, nielen školsky vzdelaných, ale charakterovo a osobnostne na úrovni, teda ak by na Slovensku bol dostatočne veľký počet takto vyspelých obyvateľov, nikdy by k takému stavu, aký tu máme dnes, nedošlo!

Sledujte diskusie na sieťach, sledujte o čom píšu ľudia a ako uvažujú! Niekedy sa človek až hanbí, za takto „vyspelý“ národ!

Plytkosť, povrchnosť, urážky, nadávky, závisť, mudrovanie a mlátenie prázdej slamy a keď dôjdu argumenty, tak nastúpia vulgarizmy a emócie a to v „plnom rozkvete“!

Pritom koľkí z týchto nespokojných a od výplaty k výplate živoriacich Slovákov by nestratili svoju tvár podobne, ako tí, ktorí tam „hore“, priamo pred našimi očami, bezbreho kradnú, klamú a manipulujú?

Nie sme potom hodní nazývať sa ľudmi, lebo sa chováme a správame ako choré a zmanipulované „ovce“ a tí hore si to následne a na náš účet, veľmi dobre vychutnávajú!

Tí hore však dobre vedia, že len „tupé stádo sa dá najlepšie ovládať a kým má čo žrať, z košiara nikdy neujde a ani neprevalí jeho ohradu“!

Samozrejme, všetká česť výnimkám a osobnostne vyzretým individualitám, ktorých je však na Slovensku stále málo, doslova ako šafránu.

Ľudia preto musia vo veľkom začať makať na sebe, pretože lepšieho zajtrajška sa inak nedočkáme.

Poctivo sa namáhať za seba samých s jediným cieľom – byť po každej stránke lepší! Lebo kto si ešte dnes o sebe myslí, že už nepotrebuje na sebe nič meniť a zmenu k lepšiemu očakáva len od tých druhých, tak taký zostane v „hodine zúčtovania“ odvrhnutý bokom, od všetkého toho radostného spolutvorenia pri výstavbe nového Slovenska i NOVÉHO SVETA!

Preto – ak sa národ neumravní, nezobudí a netransformuje na oveľa vyšší stupeň uvedomelého myslenia, nemôže očakávať zmenu k lepšiemu a kto vie používať zdravý „sedliacky“ rozum a jasnú logiku, vie o čom je reč!

/v článku sú použité citáty z diskusií/

Poznámka – všímajte si diskusie pod článkom, ako sa potvrdí merito vyššie napísaného, resp. ako aj „ranení“ diskutéri odhalia ihneď svoje vnútro…namiesto toho, aby napísali niečo užitočné, budú radšej „pľuť a mudrovať“, lebo sú neschopní k akejkoľvek zmene a náprave seba samých…


Mimoriadne naliehavý odkaz Slovákom od JUDr. Štefana Harabina! „Nemáme ďaleko k anarchii a k občianskej vojne! „

20.02.2018

Hra s ohňom tých najvyšších politických špičiek na Slovensku sa schyľuje k tragédii! Slovenskom v týchto dňoch rezonuje správa, o nerešpektovaní súdneho rozhodnutia vysokým policajným viac »

Neuveriteľné gesto veľkého štátnika – M. Zeman dal najavo svoju podporu snahám o morálne i mravné pozdvihnutie spoločnosti!

29.01.2018

Kiska - HANBI SA! Pán Miloš Zeman učinil priam geniálny krok rodiaceho sa veľkého štátnika, keď ako svoj úprimný prejav vďaky verejne a nahlas pred všetkými vyhlásil: "Toto milí moji, je viac »

Dosiaľ skrytý význam Slovenskej hymny! Slovenská hymna a jej duchovné posolstvo!

25.01.2018

Tak mnohý Slovák ani netuší, aký hlboký význam má naša národná Hymna. Okrem jej melodického a slovného prejavu, sú v texte Slovenskej hymny pre väčšinu Slovákov dosiaľ skryté obsahové viac »

kurča, hydina, kura, mäso

Hydinárov tlačia reťazce do nízkych cien, hovoria o katastrofe

23.02.2018 11:29

Situácia na trhu s hydinovým mäsom je na Slovensku katastrofálna a dlhodobo neudržateľná, tvrdia slovenskí hydinári.

Peniaze, euro

Nemecko malo vlani rekordný rozpočtový prebytok 36 miliárd eur

23.02.2018 11:07

K nemeckému rozpočtovému prebytku prispela rekordne nízka nezamestnanosť a nízke úrokové sadzby.

Británia, brexit, odporcovia,

Británia chce od EÚ viac času

23.02.2018 11:00

EÚ navrhla, aby prechodné obdobie trvalo od dátumu brexitu - teda od konca marca budúceho roka - do konca roku 2020, čiže necelé dva roky.

SR, 84. schôdza, vláda, zasadnutie, Robert Kaliňák

Kaliňák, Drucker a Kažimír boli na Kube, chcú s ňou vo veľkom spolupracovať

23.02.2018 10:54

Slovensko chce s Kubou spolupracovať v oblasti reformy verejnej správy, fiškálnej a daňovej politiky alebo zdravotníctva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 74
Celková čítanosť: 452218x
Priemerná čítanosť článkov: 6111x

Autor blogu

Kategórie