Založ si blog

Slovensko sa môže zmeniť až vtedy, ak sa ľudia umravnia, upokoja a budú tvrdo makať predovšetkým na sebe samých!

Bieda Slovákov je priam tragická! Nie však materiálna bieda, ale bieda morálna i duchovná!

Ak sa objaví článok, plný senzácií a politických prešľapov „vrchnosti“, ľudia húfne „klikajú“, zdieľajú a čítajú! Diskutujú ako zmyslov zbavení a vtedy aspoň na chvíľu cítia, že sú ešte „nažive“!

Ale ak sa objaví článok, ktorý ich má naviesť k väčšej zodpovednosti za seba samých, k väčšej uvedomelosti v otázkach skutočného zmyslu života, potom len nastúpi to povestné „hrobové ticho“!

Koho zaujíma nejaké umravnenie sa, zlepšenie povahových čŕt v sebe samých, zvýšenie úrovne vzdelania i zracionálnenie myslenia? Koho takéto „mravoučné taľafatky“ ešte zaujímajú?

A predsa inej cesty k pozdvihnutiu národa niet!

Tento úpadok doby je tak zjavný!!

„Došlo to tak ďaleko len preto, lebo zo Slovákov, z väčšiny národa, sa stali mentálne zaostalé ovce“!

Či sa to páči niekomu alebo nie, realita jasne potvrdzuje túto nahlas vyslovenú skutočnosť! Pretože logika veci nepustí – ak by bolo na Slovensku viac vzdelaných ľudí, nielen školsky vzdelaných, ale charakterovo a osobnostne na úrovni, teda ak by na Slovensku bol dostatočne veľký počet takto vyspelých obyvateľov, nikdy by k takému stavu, aký tu máme dnes, nedošlo!

Sledujte diskusie na sieťach, sledujte o čom píšu ľudia a ako uvažujú! Niekedy sa človek až hanbí, za takto „vyspelý“ národ!

Plytkosť, povrchnosť, urážky, nadávky, závisť, mudrovanie a mlátenie prázdej slamy a keď dôjdu argumenty, tak nastúpia vulgarizmy a emócie a to v „plnom rozkvete“!

Pritom koľkí z týchto nespokojných a od výplaty k výplate živoriacich Slovákov by nestratili svoju tvár podobne, ako tí, ktorí tam „hore“, priamo pred našimi očami, bezbreho kradnú, klamú a manipulujú?

Nie sme potom hodní nazývať sa ľudmi, lebo sa chováme a správame ako choré a zmanipulované „ovce“ a tí hore si to následne a na náš účet, veľmi dobre vychutnávajú!

Tí hore však dobre vedia, že len „tupé stádo sa dá najlepšie ovládať a kým má čo žrať, z košiara nikdy neujde a ani neprevalí jeho ohradu“!

Samozrejme, všetká česť výnimkám a osobnostne vyzretým individualitám, ktorých je však na Slovensku stále málo, doslova ako šafránu.

Ľudia preto musia vo veľkom začať makať na sebe, pretože lepšieho zajtrajška sa inak nedočkáme.

Poctivo sa namáhať za seba samých s jediným cieľom – byť po každej stránke lepší! Lebo kto si ešte dnes o sebe myslí, že už nepotrebuje na sebe nič meniť a zmenu k lepšiemu očakáva len od tých druhých, tak taký zostane v „hodine zúčtovania“ odvrhnutý bokom, od všetkého toho radostného spolutvorenia pri výstavbe nového Slovenska i NOVÉHO SVETA!

Preto – ak sa národ neumravní, nezobudí a netransformuje na oveľa vyšší stupeň uvedomelého myslenia, nemôže očakávať zmenu k lepšiemu a kto vie používať zdravý „sedliacky“ rozum a jasnú logiku, vie o čom je reč!

/v článku sú použité citáty z diskusií/

Poznámka – všímajte si diskusie pod článkom, ako sa potvrdí merito vyššie napísaného, resp. ako aj „ranení“ diskutéri odhalia ihneď svoje vnútro…namiesto toho, aby napísali niečo užitočné, budú radšej „pľuť a mudrovať“, lebo sú neschopní k akejkoľvek zmene a náprave seba samých…


Apokalypsa sveta

16.04.2018

Z článku: "To neuveriteľné „zrýchlenie času“, ostrý boj temných „síl západu“, proti ako tak sa držiacim svetlejším „silám východu“, kedy dokonca hrozí i jadrová záhuba celej viac »

Ako FUNGUJE politická i policajná MAFIA na Slovensku!

14.03.2018

Najskôr zadržali Vadalu "pro forma", aby ľuďom zalepili oči a zapchali ústa. Po krátkom divadle ho prepustili, lebo "skutok sa nestal", pretože polícia na Slovensku pod vedením Kaliňáka /teda viac »

Úkladná vražda novinára Kucjaka nemôže byť a nikdy nebude pravdivo vyšetrená!

27.02.2018

Všetci, ktorí očakávajú, že vražda novinára Kucjaka a jeho priateľky, bude zodpovedne, objektívne a pravdivo vyšetrená, sú na veľkom omyle! V súčasnom bezprávnom stave nebude táto úkladná viac »

Mexiko, drogové kartely, hranice

Kalifornia sa s vládou dohodla na nasadení gardistov na hraniciach s Mexikom

19.04.2018 13:03

K nasadeniu gardy vyzval začiatkom apríla republikánsky prezident Donald Trump.

Gabor Gal, minister spravodlivosti

Gábor Gál: Exekučná amnestia vyjde štát na desiatky miliónov

19.04.2018 13:00

Minister spravodlivosti Gábor Gál tvrdí o exekučnej amnestii, že je ako snehová guľa - čím skôr na nej nájde koalícia zhodu, tým bude pre štát lacnejšia.

mlieko, obchod, zena, mliecne vyrobky

Tri štvrtiny Slovákov pred nákupmi pravidelne porovnávajú ceny

19.04.2018 12:43

Kúpiť tovar bez porovnania cien vo viacerých obchodoch je pre väčšinu Slovákov niečo nepredstaviteľné.

Hans Asperger

Rakúsky pediater Asperger údajne spolupracoval s nacistami

19.04.2018 12:36

Lekár údajne posielal svojich pacientov do neslávne známej viedenskej kliniky Am Spiegelgrund, ktorá sa podieľala na takzvanej vedeckej eutanázii detí a usmrtila ich viac ako 789.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 470532x
Priemerná čítanosť článkov: 6032x

Autor blogu

Kategórie