Založ si blog

Slovensko sa môže zmeniť až vtedy, ak sa ľudia umravnia, upokoja a budú tvrdo makať predovšetkým na sebe samých!

Bieda Slovákov je priam tragická! Nie však materiálna bieda, ale bieda morálna i duchovná!

Ak sa objaví článok, plný senzácií a politických prešľapov „vrchnosti“, ľudia húfne „klikajú“, zdieľajú a čítajú! Diskutujú ako zmyslov zbavení a vtedy aspoň na chvíľu cítia, že sú ešte „nažive“!

Ale ak sa objaví článok, ktorý ich má naviesť k väčšej zodpovednosti za seba samých, k väčšej uvedomelosti v otázkach skutočného zmyslu života, potom len nastúpi to povestné „hrobové ticho“!

Koho zaujíma nejaké umravnenie sa, zlepšenie povahových čŕt v sebe samých, zvýšenie úrovne vzdelania i zracionálnenie myslenia? Koho takéto „mravoučné taľafatky“ ešte zaujímajú?

A predsa inej cesty k pozdvihnutiu národa niet!

Tento úpadok doby je tak zjavný!!

„Došlo to tak ďaleko len preto, lebo zo Slovákov, z väčšiny národa, sa stali mentálne zaostalé ovce“!

Či sa to páči niekomu alebo nie, realita jasne potvrdzuje túto nahlas vyslovenú skutočnosť! Pretože logika veci nepustí – ak by bolo na Slovensku viac vzdelaných ľudí, nielen školsky vzdelaných, ale charakterovo a osobnostne na úrovni, teda ak by na Slovensku bol dostatočne veľký počet takto vyspelých obyvateľov, nikdy by k takému stavu, aký tu máme dnes, nedošlo!

Sledujte diskusie na sieťach, sledujte o čom píšu ľudia a ako uvažujú! Niekedy sa človek až hanbí, za takto „vyspelý“ národ!

Plytkosť, povrchnosť, urážky, nadávky, závisť, mudrovanie a mlátenie prázdej slamy a keď dôjdu argumenty, tak nastúpia vulgarizmy a emócie a to v „plnom rozkvete“!

Pritom koľkí z týchto nespokojných a od výplaty k výplate živoriacich Slovákov by nestratili svoju tvár podobne, ako tí, ktorí tam „hore“, priamo pred našimi očami, bezbreho kradnú, klamú a manipulujú?

Nie sme potom hodní nazývať sa ľudmi, lebo sa chováme a správame ako choré a zmanipulované „ovce“ a tí hore si to následne a na náš účet, veľmi dobre vychutnávajú!

Tí hore však dobre vedia, že len „tupé stádo sa dá najlepšie ovládať a kým má čo žrať, z košiara nikdy neujde a ani neprevalí jeho ohradu“!

Samozrejme, všetká česť výnimkám a osobnostne vyzretým individualitám, ktorých je však na Slovensku stále málo, doslova ako šafránu.

Ľudia preto musia vo veľkom začať makať na sebe, pretože lepšieho zajtrajška sa inak nedočkáme.

Poctivo sa namáhať za seba samých s jediným cieľom – byť po každej stránke lepší! Lebo kto si ešte dnes o sebe myslí, že už nepotrebuje na sebe nič meniť a zmenu k lepšiemu očakáva len od tých druhých, tak taký zostane v „hodine zúčtovania“ odvrhnutý bokom, od všetkého toho radostného spolutvorenia pri výstavbe nového Slovenska i NOVÉHO SVETA!

Preto – ak sa národ neumravní, nezobudí a netransformuje na oveľa vyšší stupeň uvedomelého myslenia, nemôže očakávať zmenu k lepšiemu a kto vie používať zdravý „sedliacky“ rozum a jasnú logiku, vie o čom je reč!

/v článku sú použité citáty z diskusií/

Poznámka – všímajte si diskusie pod článkom, ako sa potvrdí merito vyššie napísaného, resp. ako aj „ranení“ diskutéri odhalia ihneď svoje vnútro…namiesto toho, aby napísali niečo užitočné, budú radšej „pľuť a mudrovať“, lebo sú neschopní k akejkoľvek zmene a náprave seba samých…


MIMORIADNA SPRÁVA! Nová hrozba na Slovensku!

27.06.2018

Pokiaľ jedno nebezpečenstvo má byť vystriedané iným, nejedná sa o vývoj, pretože vývoj špatným smerom nieje vývoj, ale degenerácia! Ako sa ukazuje v poslednom čase na Slovensku, a najmä viac »

Ako ľudstvo sa už nachádzame v Poslednom SÚDE! Blíži sa deň Veľkého zúčtovania a preto sa zlo na Zemi aktivuje do konečného boja!

23.06.2018

V súčasnosti je 99% kresťanov v otázke viery na úrovni 2ročného dieťaťa! A práve táto duchová ZAOSTALOSŤ je pôvodcom VŠETKÉHO zla na Zemi! Pokiaľ je človek zaostalý mentálne, zasiahne viac »

Začal sa boj Dobra so zlom? Marian Kotleba – ĽSNS tiahnu do boja za zachovanie pravých hodnôt !

30.05.2018

Interrupcia - áno, či nie? Tak ešte raz a poporiadku - Prišla mi takáto otázka: "Ja som bol a aj budem za Mariana. Spravili ste veľa. Ale toto je každého slobodného páru len a len ich rozhodnutie. viac »

Matteo Salvini

Salvini: Pravicové politické krídlo je 'pravým' ochrancom Európy

22.09.2018 22:08

Na konferencii, ktorú organizovala jedna z menších strán talianskej krajnej pravice vystúpil aj Trumpov bývalý stratég Bannon.

Tragická dopravná nehoda, Prešov

Zrážka autobusu a auta na východe si vyžiadala jednu obeť

22.09.2018 21:00

Leteckí a pozemní záchranári transportovali do nemocnice spolu dve osoby.

Ukrajina Futbal LM finále Liverpool Real

Myrotvorec si začal do databázy zapisovať Ukrajincov s maďarským pasom

22.09.2018 20:04

Ukrajinský portál je spájaný s menom Antona Heraščenka, poslanca ukrajinského parlamentu a poradcu ministra vnútra.

Elektromobil

Žiadne nové autá na benzín či naftu od roku 2025. Pomohlo by to ekológii

22.09.2018 18:56

Ak chceme, aby sa planéta otepľovala pomalšie, v Európy by sa po roku 2025 nemalo dostať do premávky žiadne auto na fosílne palivá.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 86
Celková čítanosť: 511529x
Priemerná čítanosť článkov: 5948x

Autor blogu

Kategórie