Založ si blog

Slovensko sa môže zmeniť až vtedy, ak sa ľudia umravnia, upokoja a budú tvrdo makať predovšetkým na sebe samých!

Bieda Slovákov je priam tragická! Nie však materiálna bieda, ale bieda morálna i duchovná!

Ak sa objaví článok, plný senzácií a politických prešľapov „vrchnosti“, ľudia húfne „klikajú“, zdieľajú a čítajú! Diskutujú ako zmyslov zbavení a vtedy aspoň na chvíľu cítia, že sú ešte „nažive“!

Ale ak sa objaví článok, ktorý ich má naviesť k väčšej zodpovednosti za seba samých, k väčšej uvedomelosti v otázkach skutočného zmyslu života, potom len nastúpi to povestné „hrobové ticho“!

Koho zaujíma nejaké umravnenie sa, zlepšenie povahových čŕt v sebe samých, zvýšenie úrovne vzdelania i zracionálnenie myslenia? Koho takéto „mravoučné taľafatky“ ešte zaujímajú?

A predsa inej cesty k pozdvihnutiu národa niet!

Tento úpadok doby je tak zjavný!!

„Došlo to tak ďaleko len preto, lebo zo Slovákov, z väčšiny národa, sa stali mentálne zaostalé ovce“!

Či sa to páči niekomu alebo nie, realita jasne potvrdzuje túto nahlas vyslovenú skutočnosť! Pretože logika veci nepustí – ak by bolo na Slovensku viac vzdelaných ľudí, nielen školsky vzdelaných, ale charakterovo a osobnostne na úrovni, teda ak by na Slovensku bol dostatočne veľký počet takto vyspelých obyvateľov, nikdy by k takému stavu, aký tu máme dnes, nedošlo!

Sledujte diskusie na sieťach, sledujte o čom píšu ľudia a ako uvažujú! Niekedy sa človek až hanbí, za takto „vyspelý“ národ!

Plytkosť, povrchnosť, urážky, nadávky, závisť, mudrovanie a mlátenie prázdej slamy a keď dôjdu argumenty, tak nastúpia vulgarizmy a emócie a to v „plnom rozkvete“!

Pritom koľkí z týchto nespokojných a od výplaty k výplate živoriacich Slovákov by nestratili svoju tvár podobne, ako tí, ktorí tam „hore“, priamo pred našimi očami, bezbreho kradnú, klamú a manipulujú?

Nie sme potom hodní nazývať sa ľudmi, lebo sa chováme a správame ako choré a zmanipulované „ovce“ a tí hore si to následne a na náš účet, veľmi dobre vychutnávajú!

Tí hore však dobre vedia, že len „tupé stádo sa dá najlepšie ovládať a kým má čo žrať, z košiara nikdy neujde a ani neprevalí jeho ohradu“!

Samozrejme, všetká česť výnimkám a osobnostne vyzretým individualitám, ktorých je však na Slovensku stále málo, doslova ako šafránu.

Ľudia preto musia vo veľkom začať makať na sebe, pretože lepšieho zajtrajška sa inak nedočkáme.

Poctivo sa namáhať za seba samých s jediným cieľom – byť po každej stránke lepší! Lebo kto si ešte dnes o sebe myslí, že už nepotrebuje na sebe nič meniť a zmenu k lepšiemu očakáva len od tých druhých, tak taký zostane v „hodine zúčtovania“ odvrhnutý bokom, od všetkého toho radostného spolutvorenia pri výstavbe nového Slovenska i NOVÉHO SVETA!

Preto – ak sa národ neumravní, nezobudí a netransformuje na oveľa vyšší stupeň uvedomelého myslenia, nemôže očakávať zmenu k lepšiemu a kto vie používať zdravý „sedliacky“ rozum a jasnú logiku, vie o čom je reč!

/v článku sú použité citáty z diskusií/

Poznámka – všímajte si diskusie pod článkom, ako sa potvrdí merito vyššie napísaného, resp. ako aj „ranení“ diskutéri odhalia ihneď svoje vnútro…namiesto toho, aby napísali niečo užitočné, budú radšej „pľuť a mudrovať“, lebo sú neschopní k akejkoľvek zmene a náprave seba samých…


MIMORIADNA správa! Porošenko povolal zálohy!

03.12.2018

MIMORIADNA správa! Porošenko povolal zálohy! Úmyselne eskaluje napätie, aby mohol presadiť predĺženie výnimočného stavu! Na Ukraine, v regiónoch, kde bolo vyhlásenné stanné právo, boli viac »

Židia zavraždili Ježiša, versus Dankove nálepkovanie antisemitizmom!

02.12.2018

Motto: "Zlo na Zemi sa vždy manifestuje a prejavuje skrze ľudí, ktorí sa s týmto zlom stotožnili a stali sa jeho vykonávateľmi! Aby zlo na Zemi malo reálnu, skutočnú moc, zachytí sa vždy v viac »

MIMORIADNA SPRÁVA! Nová hrozba na Slovensku!

27.06.2018

Pokiaľ jedno nebezpečenstvo má byť vystriedané iným, nejedná sa o vývoj, pretože vývoj špatným smerom nieje vývoj, ale degenerácia! Ako sa ukazuje v poslednom čase na Slovensku, a najmä viac »

triblavina,kamion,dialnica D1

Súvislá diaľnica do Košíc bude skôr cez Maďarsko ako cez Slovensko

11.12.2018 21:23

Bratislava a Košice budú prepojené súvislou diaľnicou minimálne o päť rokov skôr cez územie Maďarska než cez Slovensko.

štrasburg, streľba

Na vianočných trhoch v Štrasburgu sa strieľalo, hlásia obete

11.12.2018 21:17, aktualizované: 23:48

Šlo o teroristický útok, pri ktorom zahynuli najmenej dvaja ľudia, ale niektoré zdroje hovoria až o štyroch mŕtvych.

francúzsko, žlté vesty

Egyptská vláda údajne zakázala predaj žltých viest v obavách z demonštrácií

11.12.2018 20:27

Zakázané predávať žlté vesty majú obchodníci jednotlivcom, nie firmám.

donald trump

USA zaradili Pakistan na zoznam krajín porušujúcich náboženské slobody

11.12.2018 19:32

Presun na čiernu listinu umožňuje, aby USA na Pakistan uvalili sankcie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 88
Celková čítanosť: 525314x
Priemerná čítanosť článkov: 5969x

Autor blogu

Kategórie