Založ si blog

Slovensko sa môže zmeniť až vtedy, ak sa ľudia umravnia, upokoja a budú tvrdo makať predovšetkým na sebe samých!

Bieda Slovákov je priam tragická!

Nie však materiálna bieda, ale bieda morálna i duchovná.

Ak sa objaví článok, plný senzácií a politických prešľapov „vrchnosti“, ľudia húfne „klikajú“, zdieľajú a čítajú. Diskutujú ako „bez zmyslov“ a vtedy aspoň na chvíľu cítia, že sú ešte „nažive“!

Ale ak sa objaví článok, ktorý ich má naviesť k väčšej zodpovednosti za seba samých, k väčšej uvedomelosti v otázkach skutočného zmyslu života, potom len nastúpi to povestné „hrobové ticho“ na jednej strane, alebo posmech na strane druhej!

Koho predsa zaujíma nejaké umravnenie sa, zlepšenie povahových čŕt v sebe samých, zvýšenie úrovne vzdelania i zracionálnenie myslenia? Koho takéto „mravoučné taľafatky“ ešte zaujímajú?

A predsa inej cesty k pozdvihnutiu národa niet!

Jedine skrze mravné a morálne očistenie každého z nás, môže povstať národ k Novému životu a skutočnej prosperite, nijako inak. Lebo čím je človek charakterovo vyspelejší, morálne zrelší, tým viac vnáša Múdrosť a Pravdu do svojho života, čo z povahy veci samej mu spätne môže prinášať len posilu, vnútorný mier a to pravé povzbudenie do ďalšieho harmonického spolunažívania so svojími bližnými.

Vidíme to všade, ak by bolo na Slovensku viac vzdelaných ľudí, nielen školsky vzdelaných, ale charakterovo a osobnostne na vyspelých a na úrovni, teda ak by bol na Slovensku dostatočne veľký počet takto charakterovo vyzretých obyvateľov, nikdy by k takému stavu, aký tu máme dnes, nedošlo!

Sledujte diskusie na sieťach, sledujte o čom píšu iní a ako uvažujú! Niekedy sa človek až hanbí, za takto „vyspelý“ národ!

Plytkosť, povrchnosť, urážky, nadávky, závisť, mudrovanie a „mlátenie prázdej slamy“ a keď dôjdu „tieto argumenty“, tak nastúpia vulgarizmy a emócie a to v „plnom rozkvete“!

Pritom koľkí z týchto nespokojných a od výplaty k výplate živoriacich Slovákov, by nestratili svoju tvár podobne, ako tí, na ktorých repceme a ktorí tam „hore“, priamo pred našimi očami, bezbreho kradnú, klamú a manipulujú? Kto z vás by nekradol podobne ako oni, ak by k tomu mal takúto „zákonom krytú“ možnosť?

Nie sme potom hodní nazývať sa ľudmi, lebo nie sme iní, ako tam tí hore a chováme sa a správame takto prízemne práve pre svoju morálnu biedu, napádame sa navzájom, a tí hore, si to následne na náš účet, veľmi dobre vychutnávajú!

Tí hore však dobre vedia, že len takéto nemorálne, nevedomé a doslova „tupé stádo“, sa dá najlepšie ovládať a kým má ešte čo „žrať“, z „košiara“ nikdy neujde a ani neprevalí jeho ohradu!

Samozrejme, všetká česť výnimkám a osobnostne vyzretým individualitám, ktorých je však na Slovensku stále málo, doslova ako šafránu!

Ľudia preto musia vo veľkom začať makať na sebe, pretože lepšieho zajtrajška sa inak nedočkáme. Poctivo sa namáhať za seba samých s jediným cieľom – byť po každej stránke lepší!

Lebo kto si ešte dnes o sebe myslí, že už nepotrebuje na sebe nič meniť a zmenu k lepšiemu očakáva len od tých druhých, tak taký zostane v „hodine zúčtovania“ odvrhnutý bokom, od všetkého toho radostného spolutvorenia, pri výstavbe Nového Slovenska i NOVÉHO SVETA!

Preto – ak sa národ neumravní, nezobudí a netransformuje na oveľa vyšší stupeň uvedomelého myslenia i cítenia, nemôže očakávať zmenu k lepšiemu a kto vie používať zdravý „sedliacky“ rozum a jasnú logiku, vie o čom je reč!

Začnime konečne tvrdo pracovať na zušľachtení nás samých, inak si nezaslúžime byť slobodným a samostatným národom, ale staneme sa len lacnou korisťou pre iných…

Všetkým, ktorí chcete so sebou niečo urobiť, aby ste boli dnes lepšími, ako ste boli včera, nech neustále „znejú v ušiach“ motivujúce slová Pána

„Odvážne vpred je Bohu milé!“, lebo ten zápas o zmenu seba samých k lepšiemu, bude pre každého človeka ten najtrvdší boj a najťažšou skúškou…


Nech rozprávajú iní: „VAROVANIE PRE VLASTENCOV! „

16.04.2019

NECH ROZPRÁVAJÚ INÍ!: Jony7340 Pani Harabina spinit nemusite on na vas nekyda, Na Harabina spini ko len moze, nehovorim ze je sväty ale pre Slovensko by bol ovela lepsim prez. ako Kiska, Gasparovic viac »

Vladimír Mečiar sa vyjadril o M. Kotlebovi dňa 13. 03. 2019 na Slobodnom vysielači nasledovne:

18.03.2019

"Samozrejme, že v zákulisných politických kuloároch pred voľbou na Ústavných sudcov sa hovorilo, že nejaká dohoda medzi Smerom a Kotlebom prebehla, no neviem o nej, vychádzam len z toho, čo viac »

Prečo Kotleba uzavrel tajnú dohodu so SMEROM a prečo to tají aj pred úzkym vedením predsedníctva strany? /analýza stavu na pokračovanie/

17.03.2019

Kotleba je to najhoršie „vlastenecké“ zlo, aké sa mohlo na Slovensku zakoreniť! Je to človek tak falošný a neúprimný, že pre dosiahnutie svojich, dnes už zjavne zvrhlých egoistických viac »

Jan Santa,  Marian Kocner, zmenky,

Sudcovia z Threemy sú naďalej bez obvinení, podľa Šantu treba doplniť dôkazy

25.02.2020 15:05

Sudcovia z Kočnerovej Threemy sú naďalej bez obvinení aj napriek zhabaným telefónom, domovým prehliadkam a uznaním komunikácie ako dôkazu na súde.

SR Svit Počasie Cesta Most Poškodenie POX

Most do Lopušnej doliny je čiastočne prejazdný

25.02.2020 14:39

Most v noci z nedele na pondelok strhla voda rozvodnenej riečky Mlynica.

Bilbord / Za ľudí / Andrej Kiska /

Kandidát strany Za ľudí Ledecký kampaňoval za obecné peniaze

25.02.2020 13:39, aktualizované: 15:12

Tvrdí to mimovládna organizácia Transparency International Slovensko podľa ktorej si Ledecký robil predvolebnú kampaň prostredníctvom obecnej stránky na sociálnej sieti.

Husní Mubarak

Zomrel bývalý egyptský prezident Husní Mubarak

25.02.2020 12:21, aktualizované: 12:59

S odvolaním sa na vyhlásenie Mubarakovej rodiny o tom informovala agentúra AFP.